Молодіжний парламент
ПАРЛАМЕНТИ ДІТЕЙ І МОЛОДІ

Європейський Молодіжний Парламент  був заснований у 1987 році голландською дипломаткою Беттіною Карр-Еллінсон, і відтоді збирається на сесії тричі на рік у різних куточках Європи. Кожна сесія триває 7-9 днів, має свого президента, секретарів, керівників комітетів та журналістів. Робота цього парламенту схожа на роботу парламенту ЄС, причому в обох обговорюються ті ж самі питання, а це свідчить про те, що європейська молодь не бажає залишатися осторонь вирішення найважливіших проблем.

Під час проведення сесії організовуються 15 комітетів, які розглядають конкретне коло питань( соціальна політика, правові питання, проблеми розвитку ЄС тощо) і пишуть резолюцію по своїх темах. Особливість роботи у комітетах полягає у тому, що кожен член представляє інтереси своєї держави, і компроміс може бути досягнутий лише за згоди кожного, причому такий спосіб як голосування, не застосовується. Резолюції потім розглядаються на Генеральній Асамблеї, а найкращі з них подаються у Європейський Парламент як ініціативні проекти від молоді Європи.

Ідея репрезентації молоді України на європейському рівні народилася влітку 2000 року, коли молода талановита студентка 3 курсу романо-германської філології КНУ ім. Т. Шевченка Ольга Смирнова потрапила на одну з літніх сесій у м. Берні (Швейцарія). Саме Ольга і стала засновником цього руху в Україні. З того часу українська філія ЄМП активно розвивається - наші делегації беруть участь у засіданнях Парламенту (це був і Оксфорд, і Стокгольм, і Дубровник).Європейський Молодіжний Парламент-Україна

(ЄМП) - одним з найважливіших завдань вважає сприяння інтеграції України до Європейського Союзу, шляхом виховання української молоді на демократичних цінностях та ідеалах, розбудови громадянського суспільства, налагодження співпраці з європейськими неурядовими організаціями, формування позитивного іміджу України на міжнародній арені.


На цій сторінці ви зможете знайти всю необхідну вам інформацію про діяльність організації, її партнерів, історію створення та умови вступу.

http://eyp.iatp.org.ua/

„Парламент Молоді“ (Перемишль, Польща)

Організація „Парламент Молоді“ була створена в 1993 році. Формальна реєстрація відбулася 30 січня 1995 року. Організація насамперед об'єднує молодь із середніх шкіл, а також студентів. “ПМ” проводить свою діяльність на декількох рівнях: локальному, регіональному, загальнопольському та міжнародному. Одним із найважливіших досягнень є реалізація різного виду навчальних або інформаційних проектів, присвячених європейській освіті, учнівському самоврядуванню, а також міжнародній співпраці молоді та громадських організацій. Багато з цих проектів підготовано у співпраці з польськими та іноземними партнерами в трьох основних напрямках:

 • Учнівське самоврядування

 • Європейська освіта

 • Міжнародна співпраця


“Учнівське самоврядування - це первинна сфера діяльності нашої організації, яка формувалася власне з думкою про створення представницького органу учнів колишнього перемишльського воєводства. Основними проявами нашої діяльності в цій сфері є підтримка контактів з органами учнівського самоврядування середніх шкіл з території колишнього перемишльського воєводства (нині - перемишльський, ярославський, любачівський та пшеворський повіти), а також організація навчальних проектів як локального, так і загальнопольського масштабу для органів учнівського самоврядування .

Європейською освітою ми вже займаємося з 1996 року, коли виникла ідея реалізації нашого першого навчального проекту для молоді, присвяченого європейській інтеграції під назвою „Європейська Школа“. У зв'язку з наявністю дуже великої потреби в суспільстві отримувати інформацію про європейську інтеграцію та Євросоюз наша організація проводить чимало різноманітних заходів у цьому напрямку. Найважливішими з них є проведення навчальних та інформаційних програм як локального та регіонального масштабу, так і загальнопольського і міжнародного. З початку 2001 року при нашій організації функціонує Осередок Європейської Інформації у Перемишлі. Підтримуємо також власний інформаційний веб-сайт, присвячений європейській інформації.

Міжнародну співпрацю ми здійснюємо в трикутнику країн: Польщі, України та Словаччини. Майже з самого початку своєї діяльності запрошуємо до участі в наших навчальних проектах молодих осіб з України та Словаччини. Ми також були однією з перших організацій у Польщі, яка розпочала співпрацю з неурядовими організаціями цих країн (з 1995 року). Спершу міжнародна співпраця була доповненням двох вищезгаданих напрямків нашої діяльності, однак уже кілька років реалізуємо також незалежні проекти, присвячені виключно міжнародній співпраці молоді та громадських організацій. ” Адреса досвіду: Parlament Mlodziezy ul. Konarskiego 5, 37-700 Przemysl, Telefon: (+48 16) 678-58-18 parlament@free.ngo.pl,
http://www.parlament.w.pl/

В травні 2001 р. був створений Парламент дітей (ПД) міста Рівного, який є складовою частиною міської громадської організації "Сприяння позашкільній освіті та соціальному захисту дітей та підлітків Палацу дітей та молоді" та дійсним членом Всеукраїнського парламенту дітей з червня 2001 року. Мета та завдання роботи ПД полягають у залученні молоді шкільного віку до участі у прийнятті рішень на рівні міста та країни, створенні та реалізації спільних с подібними нам установами України та зарубіжжя проектів, що впливають на суспільне життя молоді. Розробка програм для підлітків в контексті соціальної активності та права участі в соціальному житті на муніципальному та державному рівнях. Здійснення навчальних тренінг-курсів з питань молодіжної політики.

Більше про діяльність парламенту дітей м. Рівне ви зможете дізнатися на сайті : http://www.pdm.org.ua/parlament/index.htm


Молода Громада” - Молодіжний парламент Полтавщини (МПП) легалізовано як спілку громадських організацій шляхом повідомлення 30 листопада 1998 року. Згідно Закону України " Про молодіжні та дитячі організації" в листопаді 2000 року організацію було реорганізовано в спілку молодіжних та дитячих громадських організацій і легалізовано шляхом реєстрації 20 лютого 2001 року. (Реєстраційний № 195). В 2001 році рішенням сесії Полтавської обласної ради МПП отримав статус дорадчого органу обласної ради.

Місією Молодіжного Парламенту Полтавщини є розвиток громадянського суспільства через:
 • підвищення ролі та авторитету молодіжних і дитячих громадських організацій,

 • розвиток молодіжного самоврядування на рівні вищих учбових закладів, шкіл, міст та районів Полтавської області.

Дізнатися більше про основні напрямки діяльності МПП, про співпрацю з міжнародними донорськими організаціями, про приклади успішної діяльності організації ви зможете дізнатися на сайті: http://www.mgromada.org.ua/


Парламент Піщанського НВК “ЗОШ - гімназія”, Вінницької області Наш НВК - це маленька країна, в якій учні та вчителі живуть за своїми законами і правилами. Президент, Парламент та центри організовують плідну роботу нашої "держави". Порядок роботи Парламенту - денний. Засідання проводяться щопонеділка. Рішення  заноситься до протоколу, який веде секретар.

Права членів шкільного парламенту:

 • Брати участь у роботі всіх напрямків шкільного самоврядування. 

 • Представляти інтереси учнів.

 • Співпрацювати з педагогічним колективом та батьківською радою.

 • Проводити засідання, приймати рішення і виконувати їх.  

 • Давати доручення всім учням і контролювати їх виконання.

Обов'язки членів шкільного парламенту:

 • Бути прикладом у навчанні і праці.

 • Захищати інтереси учнів.

 • Організовувати роботу центрів у класному колективі.

 • Організовувати підготовку і проведення загальношкільних заходів, спрямованих на розвиток особистості.

 • Забезпечувати представництво шкільного учнівського самоврядування.

 • Звітувати перед загальношкільними зборами.


Шкільний парламент


http://vn.iatp.org.ua/pischanka/rada.htm

_______________________________________

Всеукраїнський парламент дітей

Київська область


Керівництво Бжезовська Тетяна

Адреса організації 01010, м. Київ, вул. Січневого повстання, б.13,

каб. 335.

Телефон/факс (044) 290-74-04

Електронна адреса ochilo@ukr.net

Дата створення 20 травня 2001 року.

Організація займається об`єднанням дитячих організацій у діяльності по реалізації права участі у суспільному житті, видає друковані та Інтернет видання, в котрих висвітлюють дитячі та молодіжні проблеми суспільства.