Друже, привіт!

Сподіваюся, що в тебе сьогодні був гарний ранок. Ти прокинувся, вдихнув чисте свіже повітря, вмився чистою прозорою водою, поснідав смачними продуктами без шкідливих домішок та зайнявся повсякденними справами.

Якщо це так, то ти щаслива людина!

Напевно в тебе є мрія про щасливе життя взагалі, а також мрія про щось конкретне. Багато людей мріють про затишний будинок, щасливу сім’ю і життя в достатку. Молодь (по секрету: і деякі дорослі) мріють про гарний автомобіль Правда ж це класно – мчати на швидкості автобаном і слухати гучну збуджуючу музику? Бажано на великій гучності.

А ще класно відриватися на морі або океані, пірнати з аквалангом у глибини й спостерігати за життям морських створінь. Або бродити лісом та вдихати чисте повітря і просто мріяти.

Хочу тебе засмутити. Є прогнози, що до 2100 року людство може вичерпати всі запаси прісної води (при збереженні теперішніх темпів споживання та при теперішньому ставленні до водних просторів). І тоді вже не доведеться вмитися чистою водою, випити склянку прозорої смачної води.

А твій автомобіль перетворить чисте повітря у непридатну для дихання суміш шкідливих речовин. Автомобільні вихлопні гази – суміш приблизно 200 речовин замість трьох необхідних. У вихлопних газах автомобіля міститься від 2,7% до 6,9% оксиду вуглецю. Він поєднується з гемоглобіном у нашій крові та заважає йому нести кисень до тканин організму. Один легковий автомобіль поглинає щорічно з атмосфери в середньому більше 4 тонн кисню, викидає 800 кг. оксиду вуглецю, біля 40 кг. оксиду азоту та 200 кг. різних гідрокарбонатів. Чи ти ще хочеш мати власне авто?!

Боюся, що скоро ти не зможеш насолодитися тишею, бо сьогоднішні шуми значно перевищують безпечний природній рівень. Рівень шуму у 100 Дб. дуже шкідливо позначається на здоров’ї людини – слабшає слух, зростає дратівливість, відбуваються незворотні процеси в тканинах організму. Чи ти ще хочеш включити музику „на всю катушку”?!

Думаю, що й прогулянка у лісі стане невдовзі неможливою, тому що відбувається знищення лісів у промислових цілях, зникають птахи та тварини, які зберігають ліси від шкідливих комах. Чи знаєш ти, що звичайна синиця з’їдає за день стільки комах, кільки важить сама? Або що одна сова з’їдає за літо до 1000 сірих полівок та мишей, чим зберігає за літо тонну хліба!!!

А коли востаннє ти бачив синицю чи сову? Як ти думаєш, чи треба їх берегти?

Чи знаєш ти , що 300 морських черепах із кожної тисячі гинуть через пластикове сміття, що плаває у морі, кожні 4 з 100 тюленів гинуть із тієї самої причини. Дуже забрудненим є Чорне море, а річку Дунай називають „стічною канавою Європи”.


Ти думаєш:” Навіщо мені ця інформація? Що я можу зробити проти великих компаній, промислових підприємств для збереження природного середовища?” Я думаю, що коли ти подумаєш, то зрозумієш, що якщо не сьогодні – то коли, якщо не ти – то хто? Може, хоч що-небудь зроби для збереження лісів, повітря, тварин та прахів, збережи безпечні умови існування для людей, Адже знищуючи природу, ти знищує самого себе.

Як ти думаєш, що зображено на цій фотографії?


Це - небайдужі люди, які імітують нафтове забруднення океанських просторів та муки й загибель тварин у цьому отруйному середовищі. Навіщо вони це роблять? Я думаю, що вони хочуть такими діями провернути увагу до ганебних та згубних для природи катастроф.


Чи спробував ти хоч раз допомогти природі вижити у нерівній боротьбі з людською діяльністю? Якщо ні, то подумай, як би ти міг це зробити. Може побудувати шпаківню? А може пояснити своїм ровесникам, що сміття треба викидати не просто на землю, а у спеціальні контейнери?

Є багато варіантів для привернення уваги людей до правил спілкування з природою, оточуючим середовищем.

Це може бути одноразова акція прибирання території або постійна діяльність щодо забезпечення чистоти навколишнього середовища; це може бути агітаційна робота серед однолітків чи однокласників, або дорослих; чи поширення знань про небезпечність вирубки лісів, про шкідливий вплив надмірного шуму, викидів у повітря та воду відходів промислових підприємств...

Що вибираєш ти?!!!