Звернення

Кожна людина є самобутньою, неповторною особистістю. Однак усіх людей об’єднує спільний дім – Земля. Як би високо ми не здіймалися або швидко рухались уперед, усе одно залишаємося на Землі – унікальній колисці природи.
Людство є частиною природи, тому його доля визначається станом природного середовища, із скриньки природи ми черпаємо всі наші багатства. Утім, людина в своєму розвитку іноді забуває про це: вона творить науку і техніку, не передбачаючи можливих наслідків, руйнуючи природу. Своїм необдуманим ставленням до природи, її багатств, нераціональним використанням досягнень науково – технічного прогресу, поставила на межу екологічної катастрофи.
В кінці ХХ століття проблема взаємовідносин людини і природи дуже загострилася.
Пройшло дуже небагато часу, як ми – всі земляни – переступили межу тисячоліття. Якою зустріне прийдешнє покоління наша планета? Блакитною і прекрасною чи сплюндрованою і знівеченою? Це залежить від кожного з нас. Тому пригадаємо мудрі слова одного із вождів північноамериканського племені індіанців сіу: Земля не належить нам, це ми належимо Землі.
Земля – наш дім, і лише поганий господар буде руйнувати його багатства.
За словами філософа античності Сенеки: Жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те ж саме.
Тож треба бути мудрими господарями і пам’ятати про те що ми не успадкували Землю від наших предків; ми беремо її в позику в наших нащадків.
Природа, яка дає нам усе для життя – свіже повітря, чисту воду, гарний настрій і бадьорість, - вимагає бережливого, дбайливого ставлення до себе.
Ми вже навчилися літати в повітрі як птахи, ми вже навчилися плавати під водою як риби, нам ще залишилось навчитися жити на Землі як люди!
Ці слова відомого англійського письменника Бернарда Шоу спонукають нас не залишатись байдужими у ставленні до природи, переконують у необхідності покращити екологічну ситуацію хоча би там де живемо і пам’ятати:
Те, що ми робимо для себе вмирає разом з нами, те, що ми робимо для інших ,для світу, залишається навіки.
Тому наша мета залучити учнівську молодь до активної діяльності щодо збереження навколишнього середовища шляхом виконання різноманітних екологічних проектів. Веб – сайт „Молодь дбає про навколишнє середовище” є узагальненням та систематизацією досвіду громадянської освіти та громадянського виховання по проблемі екологічного навчання та виховання. Мета веб – сайту сприяти розвитку цілісного підходу до проблеми екологічного виховання молоді шляхом розробки конкретних форм і методів, спрямованих на формування екологічної компетенції учнівської молоді і активізації її практичної природоохоронної діяльності.