Історичний календар

Повернути Батьківщину

Дмитро Крапивенко, Павло Солодько, для УП, 22.11.2006, 10:48


Дисклеймер: Це – ще один матеріал до 22 листопада. Автори зосередилися на темі "повернення Батьківщини". Тема доволі трансцедентальна, утопічна і пафосна. Але хіба те, що сталося два роки тому, не було пафосним і утопічним?

У дитинстві ми дихали вільно. Піонерська краватка не стискала горло, від книжок про Тимура та команду та інших дітей-героїв віяло звитягою та пригодами. Повітря здавалося найкращим, як і все у нашій країні.
Дітей не позбавляли свободи слова, ніхто не обмежував наших зібрань, а школа не потребувала воєнізованої охорони. Читати далі...>>

Громадянська платформа після жовтохолодної контрреволюції

Володимир Горбач, для УП, 21.11.2006, 16:21Майже два роки тому мирна демократична революція презентувала Україну як європейську державу з великим демократичним потенціалом.
Але хід подій після виборів президента засвідчив неможливість реалізації цього демократичного потенціалу у старих формах суспільних відносин.
Нині українці є свідками та жертвами реставрації кучмізму. Свідками того, як перемогла створена Кучмою та його оточенням система та мораль влади.
Під загрозою опинилися найбільші здобутки мирної демократичної революції: права та свободи громадян, європейський вибір нації, справжня незалежність держави.
Нинішній стан українського суспільства дозволяє владі робити помилки й навіть підштовхує її до різноманітних зловживань, у тому числі, й соціально-популістського плану. Читати далі...>>