Волонтерський рух

«Поспішайте творити добро!» - звертався до людей герой казки А. Сент-Екзюпері «Маленький принц». А чи завжди ми готові прийти на допомогу один одному, чи відчуваємо потребу у піклуванні про інших? Так, слід пам’ятати, що навколо нас люди; те, що віддаєш їм, бумерангом повернеться до тебе. Пам’ятай, що близькі та зовсім незнайомі люди розраховують на Вашу щирість та співчуття, очікують від Вас добрих справ. Ось чому так важливо вміти знаходити можливість творити їх, допомагаючи оточуючим з радістю, без похваляння. Готовність прийти на допомогу має стати частиною Вашого життя. Сьогодні конкретної допомоги потребують батьки, люди похилого віку, діти, що залишилися без піклування дорослих, хворі та одинокі, Ваші ровесники з дитячих будинків та шкіл-інтернатів, на долю котрих випали тяжкі фізичні та моральні випробування.

Навчитися людяності якраз і допоможуть добрі справи. Так, наприклад, Ви можете стати учасником волонтерського руху, який передбачає різні види адресної допомоги: догляд за одинокими, пристарілими людьми, дітьми-інвалідами; організація змістовного дозвілля для дітей-сиріт, участь в збиранні для них предметів одягу, продуктів харчування; розношення газет, журналів, поздоровлень, ліків за місцем проживання ветеранів праці тощо.

Міжнародний День волонтера відзначається щорічно 5 грудня згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Волонтерський рух визнано як діяльність, необхідну для покращення життя як пенсіонерів, інвалідів, так і дітей, які потребують допомоги. Волонтерський рух в Україні проводиться за такими напрямками: «Пенсіонер - пенсіонеру», «Пенсіонер – дітям, молоді», «Діти, молодь - пенсіонеру».

Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»
Пам'ятка волонтера
Анкета волонтера
Мотивація
Станьте волонтером Червоного Хреста
Хто такий волонтер Товариства Червоного Хреста України?
Молодіжний рух Червоного Хреста